Avrupa’daki Elektronik Müzik Festivalleri

Arkadaşlar bu yazımda Avrupada line up’ı yani festivalde yer alacak artistlerin kuvvetli olanlarını ve ortam olarak sizi pişman etmiyecekleri değerlendiricem.Sonuçta festivale gidiyosanız karşılığını almak istersiniz.İlk olarak yazıma Tomorrowland ile başlayacağımı düşünenler olabilir fakat ben Tomorrowland’i bir nirvana olarak değerlendiriyorum ve bilet bulması zor olduğu için onu en sona atıyorum.Benim önce bahsedeceklerim hem Tomorrowland deki artistleri bulabileceğiniz hemde biletini rahatlıkla alabileceğiniz festivaller.İlk festivalimiz:

1-BALATON SOUND FESTİVAL

Kendisi Sziget’in kız kardeşi olur(yani yapımcısı Sziget ile aynı).Yapımcılar aynı olduğundan memleketlerde aynı yani festival Macaristan’da gerçekleşiyor.Festival 5-9 Temmuz tarihi aralığında Budapeşte’den 135 km uzaklıkta Balaton gölü kıyısında yapılıyor.Sziget’e nazaran Daha çok dj ağırlıklı bir festival, peki kim bu Dj’lerimiz?

17157417_10154543919030817_8692969547324928372_o

eğer bu yetmedi ve lineupın tamamını merak ediyorsanız su linke alayım sizi.

Son olarak festivalimizin fiyatına gelelim çıkan sanatçılara göre bence fiyatı gayet makul.210 euro 5 günlük bilet, 4 günlük bilet ise 185 euro.Kamp bileti de 20 euro.Bilet detayları şu linkde.

Bana kalırsa Size Tomorrowland performansını aratmaz.Sizi biraz daha gaza getirsin diye aftermovieyi izlemenizi tavsiye ederim.Ortamı bi görün.Daha detaylı bilgi için kendi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

2-PAROOKAVILLE FESTIVAL

Bu festivalimiz bizi Almanya’nın Duisburg şehrine 48, Hollanda’nın Nijmegen şehrine 33 km uzaklıkta olan Havaalanı Weeze’ye götürüyor.Lineupı yine çok kuvvetli bir festival.

sss

Bunlar buz dağının görünen tarafı görünmeyen tarafındaysa 200’e yakın artist ve 80.000 katılımcı bulunuyor.Eğer Parookaville’de yer almak isterseniz biletler en ucuz 264 euro tabi ki kombine+kamp şeklinde.Bilet linkide şurada dursun.Aftermovieyi izlemeden olmaz.Detaylı bilgi arayanlar kendi sitesini kontrol edebilirler.

3-NEW HORIZONS FESTIVAL

New Horizons’ın tek sıkıntısı festivalin iki gün sürmesi yani tam ısındım derken festival bitiyor.25-26 Ağustos’da Almanya’nın Nürburg şehrindeki Nürburgring Formula 1 pistinde gerçekleşiyor bu festival.Lineupı tabiki çok iddaalı.

17499084_398521077170316_8434332248949563010_n

Tüm katılımcı sanatçılara bakmak isterseniz şurayı kontrol edebilirsiniz.Biletleri ne kadar derseniz galiba gün sayısı az olunca bu bilet fiyatlarına da yansıyor. Biletler 98-128 euro arası.Tabi ne kadar erken alırsanız o kadar daha ucuz.Kamp biletleri de var ama bana fiyatı biraz abartı geldi, 59 euroymuş.Tabi ne kadar erken alırsanız o kadar daha ucuz.Galiba ilk senesi bu festivalin çünkü aftermoviesi yok tanıtım videosu derseniz o var, nerde? İşte burda…(by Vizontele).Son olarak resmi site.

Yazımı burada yarım bırakıyorum sonrasında Exit, Electric Love, Tomorrowland, Sziget’ide ele alacağım.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s